Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
22 Ağustos 2023 Salı

Scholz: Esrar da sigara da hiç kullanmadım

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, belirli koşullar altında esrar kullanımının ve satışının yasallaşmasına yönelik yasa tasarısına karşı mesafeli bir tutum sergiledi.

Scholz: Esrar da sigara da hiç kullanmadım

SAT1/ProSieben kanalına verdiği demeçte SPD'li Başbakan Scholz, hayatında hiç uyuşturucu kullanmadığını ve hatta hiç sigara içmediğini açıkladı.

Koalisyon hükümetinin esrar kullanımının ve satışının yasallaştırılması planının kendisi için kolay bir karar olmadığını ifade eden Başbakan Scholz, "Bu temkinli adımı attığımıza inanıyoruz, ancak eğer bana yapmam gerekip gerekmediği sorulsaydı her zaman 'hayır' derdim" dedi.

Almanya'da Bakanlar Kurulu, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan esrar kullanımının sınırlı yasallaşması konusundaki yasa tasarısını onaylamıştı. Tasarıya göre esrar, uyuşturucu maddeler listesinden çıkarılacak. Yetişkinlerin 25 grama kadar esrar bulundurmasına ve kişisel tüketim için 3 bitki yetiştirmesine izin verilecek.

Halk ikiye bölündü

ARD adına Infratest dimap araştırma şirketi tarafından yapılan "Deutschlandtrend" anketine göre, katılımcıların yüzde 45'i esrarın kısıtlı yasallaşmasını desteklerken, yüzde 44'ü karşı olduğunu ifade etti. Bu eğilim partilere göre farklılık gösteriyor. Yeşiller (yüzde 67) ve FDP (yüzde 52) destekçileri yasa taslağını desteklerken, eleştiriler AfD (yüzde 54) ve Birlik (yüzde 52) parti destekçilerinden geldi. SPD destekçileri ise bu konuda ikiye bölünmüş durumda.

Geri Dön 22 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN