Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Kasım 2023 Salı

Scholz: Emeklilik yaşı yükselmeyecek

Başbakan Olaf Scholz, artan iş gücü açığı nedeniyle dillendirilen 'emeklilik yaşı 70 olsun' çağrılarını 'saçma' bulduğunu söyledi.

Scholz: Emeklilik yaşı yükselmeyecek

Almanya'da nitelikli iş gücü açığı nedeniyle iş dünyasından emeklilik yaşının 70'e yükseltilmesiyle ilgili çağrılar artıyor. Ancak koalisyon hükûmeti şu anda 67 olan emeklilik yaşını yükseltmeyeceğini açıkladı.

Başbakan Olaf Scholz, emeklilik yaşının yükseltilmesini 'saçma' bulduğunu belirterek, "Bu hem yanlış hem de anlamsız olur" dedi. Scholz, emeklilik yaşının yasayla 67 olarak belirlendiğini hatırlatarak, "17 yaşında okulu bırakıp meslek eğitimine başlayan herkesin emekli olmadan önce önünde 50 yıllık bir çalışma süreci var. 50 yıl oldukça uzun bir süre. Ancak isterseniz çalışmaya devam etmenizi engelleyen hiçbir şey yok" dedi.

Scholz, hükümetin 58 veya 62 yaşlarında olup iş arayan kişilerin istihdam olanaklarını iyileştirmeye odaklanacağını belirterek, "Emeklilik yaşıyla ilgili bu saçma tartışmayı yeniden başlatmadan önce bu konuda bir şeyler yapılmalı" dedi.

Geri Dön 14 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN