Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2024 Çarşamba

Scholz: Elimizdeki parayla yetinmek zorundayız

Federal bütçe için planlanan tasarrufları savunan Başbakan Olaf Scholz, “Elimizdeki parayla yetinmek zorundayız. Başka yolu yok" dedi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz (SPD), 2025 federal bütçesi için planlanan tasarrufları savundu. ARD kanalına yaptığı açıklamada Scholz, “Elimizdeki parayla yetinmek zorundayız. Başka yolu yok" dedi.

Scholz, koalisyon hükûmetinin bakanlıkların mali planlamasına uygun bir bütçe hazırlama kararlılığını vurgulayarak, "Bu konuda çok yapıcı bir tartışma var. Bütçeyi Temmuz ayında hayata geçireceğimizden son derece eminim" ifadelerini kullandı.

Bakanlıklar kemer sıkmaya karşı direniyor

Başbakan Scholz, Federal Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP) ve Başbakan Yardımcısı Robert Habeck (Yeşiller) bütçe üzerinde zorlu müzakerelere başladı. Birçok bakanlık kemer sıkma zorunluluğuna karşı direniyor. Ancak Maliye Bakanı Lindner, bütçedeki 25 milyar avroluk açığı kapatmak için harcamalarda önemli kesintiler yapılmasında ve borç frenine uyulmasında ısrar ediyor.

Ukrayna'daki savaş nedeniyle yeni borçların kapsamını genişletme sorusu üzerine Scholz, öncelikle ödevlerini yapmaları ve her bir bütçe kalemini dikkatlice ele almaları gerektiğini belirtti. Scholz, “Her şeyi yaptığımızda ve hala çözülmesi gereken bir sorun olduğunu gördüğümüzde ne yapacağımızı hep birlikte tartışabiliriz” dedi.

Geri Dön 26 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN