Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Haziran 2024 Pazartesi

Scholz: Büyük bir savaşı önlemeliyiz

Erfurt'ta düzenlenen Katolikentag'da (Katolik Günü) konuşan Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna'daki savaşın genişlemesinden endişe duyduğunu belirtti.

"Büyük bir savaşı önlemeliyiz," diyen Scholz, Rusya ile NATO arasında olası bir askeri çatışmaya dikkat çekti ve Ukrayna'ya destek konusunda müttefiklerle yakın koordinasyonun önemini vurguladı.

AfD'ye yasağa karşı

Scholz, aşırı sağcı AfD'ye karşı bir yasaklama sürecinin şu anda mantıklı olmadığını ifade etti. Demokrasi içinde bir partiyi yasaklamanın zor olduğunu ve yüksek standartlar gerektirdiğini belirtti. Bunun yerine Anayasayı Koruma Dairesi'nin görevini yapması gerektiğini söyledi. Ayrıca anayasanın daha dayanıklı hâle getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Scholz, sağdan gelen tehditler ve politikacıların sindirilmesi konusunda kamusal alanın savunulması gerektiğini belirtti. Halkın, yabancı düşmanlığı ve insanlık dışı söylemleri asla kabul etmemesi gerektiğini söyleyen Şansölye, "Birlikte yaşamaya ve birbirimize saygı göstermeye devam etmeliyiz," ifadelerini kullandı.

İklim aktivistlerinin protestosu

Scholz'un konuşması, "Son Nesil" adlı iklim aktivistleri tarafından sık sık kesildi. Aktivistler, Scholz'tan iklim koruma konusunda daha fazla çaba göstermesini talep etti. İzleyiciler, "Herr, gib uns deinen Frieden" (Tanrım, bize barışını ver) şarkısını söyleyerek durumu yatıştırmaya çalıştı. Altı aktivist dışarı çıkarıldı.

Habeck de konuştu

Başbakan Yardımcısı Robert Habeck de etkinlikte yer aldı. Almanya'nın sosyo-ekonomik dönüşümünde eksiklikler olduğunu kabul eden Habeck, daha fazla adalet ve halkın daha geniş kesimlerinin tartışmalara dahil edilmesi gerektiğini söyledi. Habeck, kiliselerin umut verici rolünü ve Katolik sosyal öğretisinin Almanya'nın sosyal piyasa ekonomisine katkısını övdü.

Geri Dön 03 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN