Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mart 2024 Cuma

Scholz, BSW ile iş birliğine kapıları kapadı

SPD'li Başbakan Olaf Scholz, Sahra Wagenknecht İttifakı ile olası bir iş birliği ihtimalini 'hayal gücünün ötesinde' olarak değerlendirdi.

Almanya'nın Thüringen, Saksonya ve Brandenburg eyaletlerinde eylül ayında yapılacak olan eyalet parlamentosu seçimleri öncesinde, Başbakan Olaf Scholz'un partisi SPD'nin, Sahra Wagenknecht İttifakı (BSW) ile olası bir hükûmet işbirliği ihtimaline soğuk baktığı belirtiliyor.

Scholz, bir röportajda BSW'nin Almanya'nın geleceği için herhangi bir önerisi olmadığını ve bu yüzden 'akıl oyunlarının' söz konusu olamayacağını ifade etti. Özellikle Almanya'nın doğusundaki eyaletlerde eylül ayında gerçekleşecek seçimlerde, BSW ve SPD'nin olası bir işbirliği yapma ihtimali sorulduğunda, Scholz bu ihtimali 'hayal gücünün ötesinde' olarak nitelendirdi.

BSW, hazirandaki Avrupa seçimlerine ve eylülde bu üç eyalette yapılacak eyalet seçimlerine katılmayı hedefliyor. Anket sonuçlarına göre, şu an için bu üç eyalette aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisi önde giderken, Wagenknecht’in partisinin ülke genelindeki oy oranının yüzde 5-6 civarında olduğu görülüyor.

Geri Dön 29 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN