Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Şubat 2024 Pazartesi

Scholz, Biden ile Beyaz Saray'da görüştü

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve ABD Başkanı Joe Biden, NATO zirvesi öncesi Beyaz Saray'da bir araya geldi.

İki lider, Ukrayna ve Orta Doğu'daki gelişmeler üzerine görüş alışverişinde bulundular. Biden, Almanya'nın Ukrayna'ya askeri yardımını iki katına çıkardığını övgüyle karşılarken, 75'inci NATO Zirvesi öncesinde NATO'yu güçlendirmek için yapılacak çalışmaları ele alacaklarını belirtti. Orta Doğu'daki son gelişmelerin, insani yardımın artırılması ve iki devletli çözümün de gündemde olduğunu ifade etti.

Scholz, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırganlığının önemine değinerek, Almanya ve ABD'nin dünyada 'barışı koruma rolünün' altını çizdi. Ukrayna'ya destek ve savunma şansı verilmesinin önemini vurgulayarak, Almanya'nın savunma bütçesini artırma ve silah teslimatını destekleme kararlarından memnuniyetini dile getirdi. Orta Doğu'da kalıcı barış için iki devletli çözüm üzerinde işbirliğinin önemine işaret etti.

Biden ve Scholz, ikili görüşmelerinde Ukrayna'ya desteğin devamını, Gazze'deki sivillerin korunması ve insani yardımın artırılmasının yanı sıra, İsrail ve Filistin arasında kalıcı barışın sağlanmasını da tartıştılar. NATO Zirvesi ve transatlantik ilişkinin güçlenmesi konuları da gündeme geldi.

Geri Dön 12 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN