Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ekim 2023 Çarşamba

Scholz: Batı Balkan ülkeleri AB’ye alınmalı

Şansölye Olaf Scholz, Tiran'daki toplantının ardından, Batı Balkan ülkelerinin Avrupa Birliği'ne (AB) katılmasını savundu.

Tiran, Arnavutluk'ta gerçekleşen bir basın açıklamasıyla son bulan toplantıda Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen bir araya geldi. Bu toplantı, 20 yıldır AB'ye üyelik sürecinde olan altı Balkan ülkesini; Arnavutluk, Bosna-Hersek, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ ve Sırbistan'ı kapsadı.

Scholz, bu altı Balkan ülkesinin mümkün olan en kısa sürede AB'ye katılmasını savunarak, "Bu ülkelerin katılım sürecinin başlamasından 20 yıl sonra bunun yakın zamanda gerçekleşmesi gerektiği çok açık" dedi.

Scholz, Berlin Süreci'nin ilk kez bir Batı Balkan ülkesinde düzenlenmesinin olumlu bir adım olduğunu belirterek, "Bölge ülkelerinin bu sürece ne kadar bağlı olduklarını ve Batı Balkan ülkelerini AB'ye yakınlaştırma konusunun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor" dedi.

Scholz, Batı Balkanların geleceğinin AB içinde olduğunu vurgulayarak, bu düşüncenin bugün daha da geçerli olduğunu sözlerine ekledi.

Berlin Süreci, eski Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından 2014 yılında başlatıldı. Bu süreç, Batı Balkan ülkeleri arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi ve derinleştirmeyi amaçlıyor. Ayrıca bu ülkelerin AB'ye entegrasyon sürecini hızlandırmayı hedefliyor.

Geri Dön 18 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN