Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Ekim 2023 Salı

Scholz: Almanya'ya gelmek isteyen düzensiz göçmen sayısı çok yüksek

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ülkeye düzensiz göçmenlerin yoğun bir şekilde geldiğini ve gelmek isteyen sayısının çok yüksek olduğunu belirtti. 

Scholz, RND'ye verdiği röportajda, "Açıkça söylemek gerekirse, Almanya'ya ulaşmak isteyen düzensiz göçmenlerin sayısı çok yüksek. Bu nedenle uzun süredir Avrupa'nın dış sınırlarının korunmasını destekliyoruz" dedi. Scholz, Almanya'ya ulaşan düzensiz göçmenlerin yüzde 70'ten fazlasının başka bir AB ülkesi üzerinden gelmesine rağmen bu ülkelerde kayıt altına alınmadıklarına dikkat çekti ve bu durumun devam edemeyeceğini söyledi. Ayrıca, Avusturya ile ek sınır güvenliği önlemlerini sürdüreceklerini ve İsviçre ile Çekya ile ortak sınır kontrolleri yapılması konusunda anlaştıklarını belirtti.

Scholz, iltica başvurusu reddedilen kişilerin ülkeyi terk etmeleri gerektiğini vurgulayarak, Polonya'da yaşanan vize usulsüzlüklerine dikkat çekti ve Varşova hükûmetinden vizelerin satılmamasını ve düzensiz göçmenlerin kontrol edilmeden Almanya'ya geçişine izin verilmemesini talep etti. Bu nedenle Almanya'nın Polonya sınırında kontrollerin artırıldığını ifade etti.

Scholz ayrıca göç konusuyla ilgili olarak eyalet başbakanları ile kasım ayında yapılacak "Göç ve sığınmacıların finansmanı" konulu zirvede yerel yönetimlerle kalıcı bir sistem geliştirilmesinin amaçlandığını söyledi.

"Merz söylediklerine dikkat etmeli"

CDU lideri Merz, geçen hafta sığınmacılarla ilgili olarak, "Sığınmacılar, doktorda, dişçide tedavi olup dişlerini yaptırırken, yandaki Alman vatandaşları ise randevu alamıyor. 300 bin sığınmacının mülteci başvurusunun reddedilmesine rağmen bu kişiler ülkeyi terk etmiyor. Bu sığınmacılar, para yardımı ve tam tıbbi bakım hizmeti alıyor. Halk bunu görüyor ve çıldırıyor" demişti.

Başbakan Olaf Scholz, “Sayın Merz’in söyledikleri Almanya’da geçerli yasal düzenlemelerle örtüşmüyor. O nedenle söylediklerine dikkat etmeli” dedi.

Geri Dön 03 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN