Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Mart 2024 Çarşamba

Scholz: Almanya’nın nükleer silaha ihtiyacı yok

Rusya-Ukrayna Savaşı'ndan sonra başlayan 'nükleer silahlanma' tartışmalarında, Başbakan Olaf Scholz, Almanya'nın nükleer silaha ihtiyacı olmadığını söyledi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Berlin'deki Avrupa 2024 konferansında yaptığı konuşmada, Almanya'nın kendi nükleer silahlarına ihtiyacı olmadığını belirtti ve NATO'nun Avrupa güvenliğinde merkezi bir rol oynamaya devam etmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e, Ukrayna'ya yapılan askeri desteğin süresi konusunda yanılgıya düşmemesi gerektiğini ve ABD'de Ukrayna'yı yalnız bırakacak bir başkanın seçilmesine güvenmemesi gerektiğini ifade etti. Scholz, Almanya'nın Ukrayna'ya destek konusundaki iç tartışmaları eleştirerek, bunların gülünç olduğunu ve ülke için utanç verici olduğunu dile getirdi.

Öte yandan, ana muhalefetteki CDU/CSU'nun lideri Friedrich Merz, Avrupa'nın kendi nükleer savunma sistemini oluşturması gerektiğini belirtirken, SPD Başkanı Lars Klingbeil, Merz'in önerilerini eleştirdi ve bu tür popülist taleplerin nasıl gerçekleştirilebileceği konusunda hiçbir açıklamanın yapılmadığını söyledi.

Geri Dön 20 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN