Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Temmuz 2024 Perşembe

Scholz: Almanya, Rusya-Ukrayna Savaşı'nda taraf olmayacak

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Federal Meclis'te milletvekillerinin sorularını yanıtladı ve ülkesinin Rusya-Ukrayna Savaşı'nda taraf olmayacağına dair garanti verdi.

Sol Parti Milletvekili Gesine Lötzsch'ün, seçim kampanyasında kendisini "barış şansölyesi" olarak tanıtan Scholz'a, Ukrayna'ya tedarik edilen silahların Rusya topraklarına ateş edilmesine izin verilmesi konusundaki çelişkili durumu hatırlatıp "Halkımıza, Almanya'nın savaşın tarafı olmayacağının garantisini veriyor musunuz?" sorusunu sorması üzerine Scholz, "Evet, bu garantiyi veriyorum" dedi.

Ateşkes konusunda ise Scholz, Ukrayna'nın teslim olmasını içeren bir ateşkesi Almanya'nın asla desteklememesi gerektiğini belirtti. Scholz, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in savaşı sona erdirme niyetinde olmadığını ve "tuhaf barış teklifi" olarak nitelendirdiği önerisini eleştirdi.

Putin, 14 Haziran'da, "Ukrayna'nın birliklerini Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya'dan çekmesi ve NATO'ya katılma isteğinden vazgeçmesi hâlinde Kiev ile müzakerelere başlayabileceklerini" belirtmişti.

Geri Dön 04 Temmuz 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN