Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2023 Pazartesi

Scholz: AfD’nin yükselişinin nedeni krizler

Son anketlerde aşırı sağcı AfD'nin ikinci parti çıkması Almanya'da endişe yarattı. Şansölye Olaf Scholz, AfD'nin yükselişini 'krizlere' bağladı.

Scholz: AfD’nin yükselişinin nedeni krizler

Geçtiğimiz hafta yayınlanan ARD’nin "Deutschlandtrend" anketinde AfD, SPD ile eşit yüzde alarak 2. parti olarak yerini almıştı. Yakın tarihte yayınlanan diğer anketlerde de neredeyse SPD ile aynı oya sahip olarak görülen AfD’nin yükselişine yönelik Şansölye Olaf Scholz’dan açıklama geldi. 

Şansölye, mevcut kriz durumunun insanlarda bir belirsizlik yarattığını ve bunun diğer Avrupa ülkelerinde de aşırı sağcıların yükselişi olarak kendini gösterdiğini vurguluyor. Scholz konuya dair yaptığı açıklamada "Ülkelerimizdeki pek çok vatandaşın geleceğinden emin olmadığı çalkantılı bir döneminden geçiyoruz. Bu durum geçmişi öven partilerin etkisinin artmasına neden oluyor’’ dedi. 

Bu durumun üstesinden gelmek için Scholz’ un önerisi ise Avrupa değerlerini ön plana çıkartmak. Şansölye Scholz "Avrupa'nın, ülkelerimizin, inanabileceğiniz bir geleceğe sahip olduğundan emin olmalıyız" dedi. 

Geri Dön 05 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN