Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Şubat 2023 Cumartesi

Scholz 400 bin konut hedefini yineledi

Konut inşası için yeterli çaba göstermedikleri için eleştirilen Şansölye Olaf Scholz, her yıl en az 400 bin yeni konut hedefini tekrarladı. 

Şansölye Olaf Scholz, her yıl en az 400 bin ev inşa edileceği yönündeki vaadini yineledi. Artan maliyetler nedeniyle hedefe ulaşmanın zor olduğunu belirten Scholz, "Bu, ancak yavaş yavaş ulaşılabilecek bir hedef. Ancak mümkün” dedi.

Scholz, 1972'de Almanya'da 12 ayda 800 bin ev inşa edildiğini hatırlattı, trafik ışığı koalisyonu olarak yeni ev inşası için çok fazla bütçe ayırdıklarını dile getirdi.

GdW'ye göre 400 bin hedefi mümkün değil

Almanya'da konut krizinin 10 yıl daha süreceğini açıklayan Alman Konut ve Gayrimenkul Şirketleri Birliği (GdW), hükümetin konut hedefinin gerçekçi olmadığını savunmuştu. Bild am Sonntag’a konuşan GdW Başkanı Axel Gedasch, hükümetin konut hedefi için  çok az şey yaptığını söylemiş, bu yıl ancak 250 bin konut inşa edilebileceği öngörüsünde bulunmuştu. 

Geri Dön 04 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN