Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ekim 2022 Çarşamba

Schäuble: Üşümekten korkuyorsanız kazak giyin

Federal Meclis eski Başkanı CDU’lu Wolfgang Schäuble, Almanlara ‘şımarık’ dedi ve “Üşümekten korkuyorsanız kazak giyin” tavsiyesinde bulundu.

Schäuble: Üşümekten korkuyorsanız kazak giyin

Schäuble, Bild TV’de canlı yayına katıldı. Programda hem hükûmeti hem de toplumu eleştiren Schäuble, “Hükûmet yalnızca gerçekten ihtiyacı olanlara, yani dar gelirlilere yardım etmeli. Devlet kaynakları tüm gelir grupları için harcanamaz. Bu bir noktada sömürüye kadar gider. Eğer mecbur kalırsak tatile gidemeyeceğimizi kabullenmek zorundayız” dedi. 

Almanların yüksek refah seviyesi nedeniyle ‘şımarıklaştığını’ savunan Schäuble şöyle konuştu:

Üşümekten korkuyorsanız, kazak giyin. Hatta belki üstüne bir kazak daha. Bunun için kimsenin sızlanmasına gerek yok. Almanya savaştan doğrudan etkilenen ülkelerden biri. Yüksek enflasyon ve enerji krizini hafife alamazsınız.

CDU’lu politikacı elektrik kesintilerinin de yaşanabileceğine işaret ederek, herkese evinde mum, kibrit ve el feneri bulundurmayı tavsiye etti.

Geri Dön 12 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN