Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Şubat 2024 Pazartesi

Savunma için fazladan para nereden bulunacak?

Trafik ışığı partileri, savunmaya daha fazla para harcanması konusunda hemfikir. Ancak bu kez de finansmanın kaynağı konusunda anlaşmazlık var.

Trafik ışığı hükûmeti, savunmaya daha fazla para ayrılması konusunda anlaştı. Ancak bu paranın finansmanının nereden sağlanacağı konusunda fikir ayrılıkları var. FDP’li Maliye Bakanı, paranın sosyal harcamaların kısıtlanmasından sağlanması gerektiğini savunmuştu. 

Yeşiller Partili Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ise bu teklifi reddetti. Baerbock, savunma bütçesinin artırılması için yeni finansal kaynaklar yaratılması gerektiğini ifade etti. Baerbock, Birlik ile ortaklaşa kararlaştırılan Bundeswehr için ayrılan özel fonun genişletilmesinin mantıklı olduğu kanaatinde. Bir başka öneri olarak da güvenlik harcamalarının borç freninden muaf tutulması sunuldu. Ancak borç freni Anayasa’nın bir parçası olduğu için, burada bir değişiklik yapmak Federal Meclis’te 3’te 2 çoğunluğun saglanmasını gerektiriyor. Bunun için de trafik ışığı koalisyonunun Birlik Partilerinin destegini alması gerekiyor.

Dışişleri Bakanı, “Sosyal güvenliği, özgürlüğün korunmasının karşısına konmasının en mantıklı yol olduğu konusunda şüphelerim var” diye konuştu. Baerbock, Bundeswehr’e ayrılan özel fonun genişletilmesi konusunda Birlik partilerinin desteğinin alınabileceği konusunda kendinden emin.

Geri Dön 26 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN