Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Mart 2023 Perşembe

Savunma Bakanı Pistorius: Rusya’ya karşı savunma gücümüz yok

Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius, “Bizim, Rusya gibi acımasız bir saldırgana karşı savunma gücüne sahip bir silahlı kuvvetimiz yok” dedi.

Almanya Başbakanı Olaf Schoz’un Rusya-Ukrayna savaşını ‘dönüm noktası’ olarak nitelendirdiği sözler hala gündemdeyken Alman Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius’tan Alman ordusuna ilişkin itiraf geldi. Almanya’nın NATO’daki sorumluluklarını yerine getirme gücüne sahip olmadığını söyleyen Pistorius, ordunun ‘ülkeyi savunma gücüne sahip olmadığını’ ifade etti.

Pistorius, SPD Meclis Grup toplantısında yaptığı konuşmasında, “Bizim, Rusya gibi acımasız bir saldırgana karşı savunma gücüne sahip bir silahlı kuvvetimiz yok” dedi.

Alman ordusuna silah ve mermi alınması gerektiğini savunan Pistorius, “Biz, NATO’daki sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Geçmişte bunu yerine getirmedik. Burada veya Polonya’da yaşayan insanların güvenliği için sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerekir” diye konuştu.

Geri Dön 02 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN