Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Haziran 2024 Pazartesi

Savcılıktan AfD'li Halemba'ya karşı suçlamalar

Würzburg Savcılığı, AfD'li Daniel Halemba'ya karşı suçlamada bulundu. Halemba, kara para aklama ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme gibi suçlamalarla karşı karşıya.

Halemba'nın odasında bulunan bir SS emrinin kopyası da suçlamalar arasında yer aldı. Suçlar 2022'de işlendiği için gençlik mahkemesinde yargılanabilir. Halemba, 20 yaşında olduğundan, yetişkin ceza yasaları da uygulanabilir ve bu durumda beş yıla kadar hapis cezası alabilir.

Öne çıkan suçlamalar

Halemba'nın odasında Heinrich Himmler imzalı bir SS emri bulundu. Bununla birlikte doğum günü partisinde, Türk halkına karşı nefreti körükleyen "Wacht an der Spree" şarkısının çalındığı iddia ediliyor.

Öte yandan, Halemba'nın, Baltık ülkelerine yasa dışı yollardan elde edilen paraları transfer ettiği ve bu işlemlerden komisyon aldığı iddia ediliyor. AfD'li isim, bu nedenle kara para aklama suçlamasıyla da karşı karşıya.

Halemba'nın savunması

Halemba, suçlamaları reddediyor ve kendisine karşı yapılan suçlamaların uydurma olduğunu iddia ediyor. Suçlamaların, yaklaşan Avrupa seçimleri öncesinde AfD'ye karşı bir kampanyanın parçası olduğunu savunuyor.

Siyasetçilerden tepkiler

SPD ve Yeşiller, suçlamaları memnuniyetle karşıladı. SPD, Halemba ve diğer AfD üyelerini "nazi" olarak nitelendirirken, Yeşiller ise AfD'yi ülke için gerçek bir tehdit olarak görüyor. CSU ise AfD'nin bu durumu hızla çözüp temizlenmesi gerektiğini savundu.

Bavyera AfD, Halemba'ya yönelik suçlamalar hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Halemba'nın partiden ihraç edilmesi için başlatılan sürece de yanıt vermedi.

Geri Dön 03 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN