Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Şubat 2023 Pazartesi

Savaş karşıtı yürüyüşe on binler katıldı

Başkent Berlin’de Ukrayna savaşının durdurulması adına ‘Barış için Ayaklanma’ mitingi düzenlendi. Gösteriye yaklaşık 50 bin kişi katıldı.

Savaş karşıtı yürüyüşe on binler katıldı

Geçtiğimiz cumartesi günü Berlin’de Sol Parti’li Sahra Wagenknecht ve kadın hakları aktivisti Alice Schwarzer’in öncülük ettiği Ukrayna savaşının durdurulması için ‘Barış için Ayaklanma’ mitingi gerçekleştirildi. Mitingin merkezinde Ukrayna’ya silah sevkiyatının durdurulması ve barışın sağlanması vardı. 

RBB’nin haberine göre mitinge yaklaşık 50.000 kişi katıldı. Mitinge katılanlar arasında Berlin Belediye Başkanı Franziska Giffey ve Ukrayna Büyükelçisi Oleksii Makeiev de vardı. Eylemcilerin Brandenburg Kapısı’nda toplanmasından sonra Wagenknecht konuşma yaptı ve iki hafta önce yayınlanan "Barış Manifestosu" nu okudu. Wagenknecht konuşmasında Ukrayna’da büyük acılar yaşandığının ve buna son verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Giderek daha yıpratıcı ve yıkıcı olacak bir savaş yerine müzakere teklifinin önemli olduğunu vurguladı. 

Mitingde sık sık "Ukrayna'ya Özgürlük" ve "Savaşı durdurun" sloganları duyuldu. 

Geri Dön 27 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN