Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Mart 2023 Cumartesi

Sanayide işten çıkarma dalgası bekleniyor

Bild gazetesinin, Avrupa Birliği Komisyonu’ndan sızan gizli bir belgeye dayandırdığı haberine göre, Almanya’daki her dört şirketten biri, yüksek enerji maliyetleri nedeniyle işlerini yurt dışına taşımak istiyor. 

Raporda, enerji krizinin Alman endüstrisini ABD ve Çin’e göre çok daha sert vurduğu, özellikle kimya, çelik, kağıt, metal gibi enerji yoğun sektörlerde işten çıkarma dalgalarının başlayabileceği belirtildi. Ayrıca, Volkswagen, BMW ve BASF şirketlerinin ABD ve Çin’deki çalışmalarını artırmayı planladığına, Bremen ve Hamburg’daki çelik fabrikalarının da hali hazırda üretimlerini azalttığına dikkat çekildi. 

Sendikalar alarmda: Yüz binlerce kişi işini kaybedebilir 

Sendikalar, savaştan önce bile enerji maliyetleri açısından dezavantajlı konumda olan Almanya’nın şu anda sanayideki elektrik maliyetleri konusunda Avrupa Birliği ülkeleri arasında birinci sırada olduğunu dile getirdi. 

IG Metall, IG BCE (Madencilik, Kimya, Enerji)  ve IG BAU (İnşaat, Tarım, Ziraat)sendikaları tarafından yapılan açıklamada, iş kaybı riskinin yüksek olduğu doğrulandı. 

Sendika sözcüleri, enerji yoğun endüstriler için elektrikte özel bir tarifeye geçilmez ve elektrik fiyatları düşürülmezse Almanya’nın sanayisizleşme sürecine gireceği ve yüz binlerce kişinin işini kaybedebileceği uyarısında bulundu. 

Geri Dön 11 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN