Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Nisan 2024 Perşembe

Sanayicilerden hükûmete 'iki kayıp yıl' tepkisi

Alman Sanayiciler Birliği, trafik ışığı koalisyonunun ekonomik krizle mücadele yöntemini sert bir dille eleştirdi.

Alman Sanayicileri Birliği (BDI) Başkanı Siegfried Russwurm, Başbakan Olaf Scholz ve hükûmetinin ekonomik krize yönelik tepkilerini keskin bir dille eleştirdi. SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan koalisyon hükûmetini, krizle mücadelede yetersiz kalarak sadece 'küçük yasalar' çıkarmakla suçladı. Süddeutsche Zeitung'a konuşan Russwurm, Başbakan'ın iş dünyasının endişelerine duyarsız kaldığını iddia ederek, "Başbakanlık durumun ciddiyetini hafife alıyor" dedi.

Başkan Russwurm, Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck (Yeşiller) ve Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP) ile diyalog içinde olduklarını belirtti, ancak hükûmetin genel olarak kriz karşısında gereken adımları atmadığını, son iki yılın 'kayıp yıllar' olduğunu ifade etti. BDI Başkanı, Almanya'nın diğer ülkelerden ve AB komşularından daha yavaş büyüdüğünü belirterek, bu durumun Almanya'nın pazar payını kaybetmesine yol açtığını dile getirdi.

Russwurm, demografik değişiklikler nedeniyle işsizlik oranının artık sağlıklı bir ekonomik gösterge olmadığını, ekonomi bakanlığının yatırımlara daha fazla odaklanması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, bazı sektörlerin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu, bu durumun Almanya'yı sadece fabrikalardan yoksun bırakmakla kalmayıp, önemli teknik bilgi birikimini de kaybetme riski taşıdığını belirtti.

Geri Dön 04 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN