Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2024 Çarşamba

Sanayiciler alarm veriyor: Ekonomiyi canlandırın

Alman Sanayiciler Birliği (BDI), hükûmete daha fazla kamu yatırımı yapılması ve borç frenine uyulması çağrısında bulundu.

BDI Başkanı Siegfried Russwurm, Endüstri Günü’nde yaptığı konuşmada, "Devletten yeni ek harcamalar talep etmiyoruz" diyerek bütçe kaynaklarının önceliklendirilmesinde yapısal reformlar, dijital yönetim ve zor kararlar alma cesareti gerektiğini vurguladı.

Kamu yatırımı açığı 400 milyar avro

BDI, yakın zamanda geleceğe yönelik mali bütçe hesaplamalarını sunarak, önümüzdeki on yıl içinde ulaşım ve eğitim altyapısında 400 milyar avroluk kamu yatırımının eksik olduğunu belirtti. Bu açığı kapatmak için borçla finanse edilen özel fonların da düşünülebileceğini açıkladı.

Ekonomik büyüme ve yatırım teşvikleri

BDI, 2023 yılı için sadece yüzde 0.3’lük bir büyüme bekliyor. SPD, Yeşiller ve FDP koalisyonu büyümeyi canlandırmak amacıyla bir "dinamikleştirme paketi" planlıyor. Russwurm, bu paketin adının hakkını vermesi gerektiğini ve daha fazla şirketin yatırım yapabilmesi için amortisman kolaylıklarının sağlanması gerektiğini belirtti.

Scholz’dan Merkel hükûmetine: Yıllar boyu çok az yatırım yapıldı

Başbakan Olaf Scholz, gönüllü, daha uzun çalışma saatlerinin cazip hâle getirilerek iş gücü arzının genişletilmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, ebeveynlerin istihdamının kolaylaştırılması ve vergi teşvikleri de dahil olmak üzere çalışma teşviklerinin artırılması gerektiğini söyledi. Scholz, ekonominin iklim dostu bir şekilde yeniden yapılandırılması için enerji fiyatlarındaki farklılıkların Almanya için zorluk teşkil ettiğinin farkında olduklarını belirtti. Elektrik vergisinin imalat şirketleri için Avrupa'daki asgari orana düşürülmesi gibi yardım önlemlerine de değindi.

Scholz, önceki Merkel hükûmetini, "Yıllar boyunca çok az yatırım yapıldı" diyerek eleştirdi. Gerekli yapısal reformların göz ardı edildiğini belirten Scholz, "Çok oturduğunuzda ve uzun bir süre sonra tekrar yürümeye başladığınızda, ilk başta bacaklarınız ağrır. İlk ağrıyan kaslar özellikle acı vericidir" dedi.

Geri Dön 26 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN