Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2024 Perşembe

Saksonya'da herkese 200 avro tamir bonusu

Saksonya eyaleti, Almanya'da elektrikli cihazlarını tamir ettirerek sürdürülebilir kullanımı teşvik eden tüketicilere yönelik bir "tamir bonusu" programı başlattı.

Program kapsamında, işlevini yitirmiş bilgisayarlar, telefonlar, ev aletleri ve elektronik eğlence aletleri gibi cihazlarını tamir ettiren tüketiciler, tamir masraflarının yüzde 50'sine kadar veya en fazla 200 avro sübvansiyon alabiliyorlar. Bu destekten yararlanabilmek için tamir masrafının en az 75 avro olması ve başvuru sahibinin Saksonya'da yaşayan en az 18 yaşında bir birey olması gerekiyor. Saksonya sakinleri, yılda iki kez bu ödemeden faydalanabilirler ve "tamir bonusu" için çevrimiçi başvuruda bulunabilirler.

2023'ün sonunda başlatılan finansman programı, şimdiye kadar 8 bin 500'e yakın başvuruyu onayladı ve şu anda ödenebilecek yaklaşık 320 bin avro mevcut. Programa katılan şirketlerin listesi aylık olarak güncelleniyor ve bir sonraki güncelleme Mayıs 2024'ün ortalarında yapılacak. Başvurular yalnızca bireyler tarafından yapılabiliyor; şirketler, belediyeler, kulüpler, vakıflar, kooperatifler ve dernekler bu destekten yararlanamıyor. Ayrıca, tamir işleminin listede yer alan bir tamir şirketi tarafından yapılması şart.

Saksonya'nın bu adımı, ülke çapında bir "tamir bonusu" uygulaması için siyasetçiler ve tüketici savunucuları tarafından destekleniyor ve örnek teşkil ediyor.

Geri Dön 09 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN