Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Şubat 2024 Çarşamba

Sahte Ukrayna pasaportuyla Bürgergeld aldılar

Almanya'da, yaklaşık 5 bin 600 mültecinin sahte Ukrayna pasaportları aracılığıyla Vatandaşlık Parası (Bürgergeld) aldığı tespit edildi.

Sahte Ukrayna pasaportuyla Bürgergeld aldılar

Federal Göç ve Mülteciler Dairesi'nin (BAMF) verdiği bilgilere göre, bu şüpheli vakaların büyük çoğunluğu Bavyera ve Baden-Württemberg eyaletlerinden geldi. Durum, Baden-Württemberg'de Ukrayna dışında başka bir ülkenin vatandaşlığına sahip mültecilerin, bu bilgiyi saklayarak Vatandaşlık Parası'ndan yararlandıklarının fark edilmesiyle ortaya çıktı.

CDU milletvekili Gitta Connemann, bu durumun sosyal yardım dolandırıcılığına yol açtığını ve Ukraynalı mültecilere hemen Vatandaşlık Parası verilmesinin bir hata olduğunu ifade etti. Connemann, Almanya'daki Ukraynalı mültecilerin çalışma oranının düşük olduğuna dikkat çekti ve Vatandaşlık Parası'nın işe girme teşvikini azalttığını belirtti. 1 Ocak 2024 itibarıyla Vatandaşlık Parası alan 5 milyondan fazla kişinin aylık geliri artırıldı, bu artışla birlikte yalnız yaşayan bir bireyin aylık geliri 563 avroya, birlikte yaşayan yetişkinlerin kişi başı geliri 506 avroya, gençler ve çocuklar içinse sırasıyla 471 avro ve 390 avro oldu.

Geri Dön 28 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN