Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Ekim 2023 Salı

Sahra Wagenknecht yeni parti kuruyor

Almanya'nın öne çıkan politikacılarından Sahra Wagenknecht, kendi adını taşıyan 'Akıl ve Adalet için Sahra Wagenknecht İttifakını' (BSW) kurdu ve Ocak 2024'te yeni bir parti kuracaklarını açıkladı.

Wagenknecht, mevcut koalisyon hükûmetini eleştirerek, "Almanya tarihindeki en kötü federal hükûmet" olarak nitelendirdi ve ülkenin geleceğinin tehlikede olduğunu belirtti. Wagenknecht, birçok insanın siyasi seçimlerde ne yapacağını bilemediğini ve bu nedenle öfke ve çaresizlikle sağa oy verdiğini dile getirdi.

Rusya'ya yaptırımları eleştirdi

Wagenknecht, Rusya'ya uygulanan ekonomik yaptırımları eleştirerek, kendilerini ucuz enerjiden mahrum bıraktıklarını savundu ve Almanya'nın 'gerginlikten kaçınma geleneğini' terk ettiğini savundu. Ayrıca, eğitim sisteminin gençleri başarısız kıldığını ve düzensiz göçün okullardaki sorunları artırdığını belirtti.

BSW, sol ekonomik politikalarla yüksek ücretler ve cömert sosyal haklar sunarken göç konusunda daha kısıtlayıcı bir yaklaşım benimsiyor. Diğer sol partilere nazaran iklim politikalarına daha şüpheci bir yaklaşımları var. Öte yandan, Rusya'ya yönelik yaptırımlara ve Ukrayna'ya silah tedarikine de karşı çıkıyorlar.

Anketler ne diyor?

Wagenknecht, projeyi, Almanya'da anamuhalefetteki muhafazakar partilerin önde olduğu bir dönemde başlattı. Anketler; aşırı sağcı AfD'nin yüksek destek aldığını ve Sahra Wagenknecht liderliğindeki bir partinin, Alman siyasetinde etkili olabileceği yönünde.

Bild gazetesi adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan son anket, Sahra Wagenknecht liderliğindeki bir partinin Yeşiller Partisi’nin hemen arkasında Almanya’nın en güçlü beşinci partisi olacağını ortaya koydu. Ankette, partinin oy oranı yüzde 12 olarak ölçüldü.

Sahra Wagenknecht İttifakı, Sol Parti'den ayrılan 9 milletvekili tarafından kurulacak bir parti ve gelecek yılın başlarında kuruluş sürecini tamamlayarak haziran ayındaki Avrupa seçimlerine katılmayı planlıyor.

Geri Dön 24 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN