Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2024 Perşembe

Sağlık sigortası katkı paylarına zam kapıda

Almanya'da Zorunlu Yasal Sağlık Sigortaları Birliği (GKV), artan harcamalara dikkat çekerek, önümüzdeki yıl katkı paylarının ciddi şekilde artabileceği uyarısında bulundu.

GKV Başkanı Doris Pfeiffer, 2025 yılı için yüzde 0,5 ila 0,6 puanlık ek mali gereksinim beklendiğini belirtti. Bu tahmine, mevcut yasama dönemindeki projelerden kaynaklanan ek harcamalar dahil değil.

Pfeiffer, sürdürülebilir bir finansman sağlamak için gelir ve harcamalarda köklü reformlar yapılması gerektiğini vurgulayarak, "Artan katkı oranları sarmalı kırılmalıdır" dedi. Sağlık sigortası fonlarının üyeleri için belirlediği ek katkı payı, bu yıl ortalama yüzde 1,7'ye yükselmişti. Toplam katkı payı ise, brüt maaşın yüzde 14,6'sı olan genel oranı içeriyor.

Pfeiffer, harcamalar konusunda her şeyin yolunda olduğuna dair bir işaret olmadığını belirtti. 2024'ün ilk çeyreğinde yardım harcamaları sigortalı kişi başına yüzde 7,1 oranında artmıştı. GKV, yılın tamamı için yüzde 6,5 ve 2025 için yüzde 5 ila 5,5 arasında bir artış bekliyor.

Geri Dön 20 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN