Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

Sağlık personeline şiddet artıyor

Almanya'da yapılan bir araştırma, hastanelerdeki sağlık personeline yönelik artan saldırıların vahim tablosunu gözler önüne serdi.

Almanya'da yapılan bir araştırma, hastanelerde sağlık personeline yönelik şiddet vakalarının arttığını ortaya koydu. Alman Hastane Kuruluşu tarafından Alman Hastane Enstitüsü'ne yaptırılan ankete katılan 250 hastanenin büyük bir çoğunluğu, son beş yılda şiddet olaylarında artış yaşandığını bildirdi.

Şiddetin sebepleri ve etkilenen personel grupları

Ankete katılan hastanelerin yüzde 73'ü, şiddetin artmasının başlıca sebeplerinden birinin personel saygısının azalması olduğunu belirtti. Hastaların alkol etkisi altında olmaları veya acı çekmeleri yüzde 77 ile en sık belirtilen şiddet sebepleri arasında yer aldı. Ayrıca, demans veya psikolojik rahatsızlıklar nedeniyle şiddet yaşandığını ifade eden hastaneler yüzde 69, uzun bekleme süreleri nedeniyle saldırılar olduğunu belirtenler ise yüzde 40 oranında.

En fazla saldırıya uğrayan grup bakım personeli

Ankete göre, en fazla saldırıya uğrayan grup bakım personeli olurken, hekimlere yönelik saldırılar yaşandığını belirten hastaneler yüzde 19 oranında. Hastanelerin yüzde 87'si, saldırıların çalışanları olumsuz etkilediğini, her beş hastaneden birinin ise bu saldırılar nedeniyle personel kaybı yaşadığını ifade etti.

Hastaneler özel güvenlik personeli istihdam ediyor

Yaşanan saldırılar nedeniyle, hastanelerin yüzde 28'i özel güvenlik personeli istihdam etmeye başladı. Hastanelerin büyük bir bölümü (yüzde 93), can kurtarma ekiplerine yönelik saldırılarda uygulanan ağır cezaların tüm sağlık personeline yönelik saldırılarda da geçerli olmasını talep ediyor.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN