Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Ekim 2022 Perşembe

Sağlık Bakanı eyaletlere çağrı yaptı

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, eyaletlere kapalı alanlarda maske takılmasını zorunlu hale getirme çağrısında bulundu ve bu önlemi almak için daha fazla beklememelerini söyledi

Sağlık Bakanı eyaletlere çağrı yaptı

Lauterbach, Oktoberfest'in başlangıcından bu yana Bavyera ve özellikle Münih’te keskin şekilde artan vaka sayılarına ilişkin bir grafik paylaştı. Bakan, festival alanına girmeden önce hızlı test yapılmamış olmamasını eleştirdi. Bavyera'da insidans yüzde 86 artarak 655'e, Oktorberfest’in olduğu Münih'te ise yüzde 200 artarak 793'e yükseldi. Uzmanlar, gerçek sayıların 3 kat daha fazla olduğunu tahmin ediyor. Çünkü birçok enfekte kişi artık PCR testi yapmıyor ve bu nedenle kayıtlara yansımıyor.

Buschmann: İlkbaharda bütün önlemler kalkabilir

Federal Adalet Bakanı Marco Buschmann, ilkbaharda tüm koronavirüs önlemlerinin sona erebileceğini hatırlattı. Bild am Sonntag'a konuşan Bakan Buschmann, “Hastanelerdeki durum bu kış sabit kalırsa, salgının ilkbahardan itibaren genel bir yaşam riski oluşturmaması ve tüm önlemlerin sona ermesi çok muhtemel" dedi.

FDP’li Bakan Buschmann, eyaletlere Robert Koch Enstitüsü'nün (RKI) izolasyon tavsiyelerini göz ardı etmelerini tavsiye etti.

Buschmann şöyle konuştu:

Eyaletler buna kendi takdirleriyle karar verebilir. RKI yalnızca tavsiyede bulunur. Bir eyalet, izolasyon şartlarını kaldırmanın haklı olduğunu düşünürse, bunu yapabilir. Bu nedenle, sadece bu eyalet hükümetlerine sesleniyorum: Bunu yapmak için tüm seçenekleriniz var!

Baden-Württemberg, Bavyera, Hessen ve Schleswig-Holstein eyaletleri ortak olarak kaleme aldıkları mektupta; Federal Sağlık Bakanı Lauterbach'tan RKI'nin izolasyon tavsiyesini değiştirmesini istedi. Mektupta, enfekte olan kişilerin kendi sorumluluğu ile evde kalmaları istendi. Ancak Bakan Lauterbach, bunu öneriyi hemen reddetti.

Geri Dön 06 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN