Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Şubat 2024 Perşembe

Sadece mültecilere özel okul açılıyor

Almanya'nın Saksonya-Anhalt eyaletinde, çoğunluğu Ukrayna'dan gelen mülteciler için, mültecilere özel bir okul 1 Mart'ta eğitime başlayacak.

 Bu okul, öğrencilere sadece Almanca dersleri sunacak ve böylece entegrasyona önemli bir katkı sağlamayı hedefliyor. Saksonya-Anhalt'ta yaşayan 6 bin Ukraynalı öğrenciden 1.000'i Burgenland bölgesinde bulunuyor. Zeitz kentinde, sınıf mevcutlarının aşırı kalabalık olması ve yeni gelen öğrencilerin Almanca bilgisinin yetersiz olması nedeniyle eğitimde zorluklar yaşanıyor.

Buna çözüm olarak, Weißenfels kasabasındaki kullanılmayan bir okul binası yenilenecek ve Mart ayından itibaren ilk 75 öğrenci temel Almanca eğitimi almaya başlayacak. Bu projeye başlangıçta 327 bin 500 avro bütçe ayrılırken, okulun işletilmesi için ilçe tarafından 165 bin avro kaynak aktarıldı. Öğrenciler, hafta içi her gün beş saat Almanca dersi alacak ve daha sonra normal okullara geçiş yapabilecekler.

Federal Eğitim Bakanı Eva Feußner, Almanca öğreniminin entegrasyon, eğitim sistemine katılım ve mesleki gelecek için kritik önem taşıdığını vurguladı. Ayrıca, Saksonya-Anhalt'taki 147 ortaöğretim okulundan 68'inin Almanca derslerine ihtiyaç duyduğu belirtildi. Ülke genelinde yapılan bir ankette, okulların yarısından fazlasının daha fazla mülteci öğrenci kabul etme kapasitesinin olmadığı ve Almanca bilgisi yetersiz olan öğrencilere gereken desteği sağlayamadığı ortaya çıktı. Bu özel okul projesi, bu zorluklara çözüm sunmayı amaçlıyor.

Geri Dön 08 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN