Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Nisan 2023 Çarşamba

Rusya’ya ‘Ukrayna’ya mayın yerleştirmeyi bırakın’ çağrısı

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, “Rusya'yı da Ukrayna'daki büyük ölçekli mayın yerleştirme faaliyetlerini durdurmaya çağırıyorum” dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, ‘4 Nisan Uluslararası Mayın Farkındalık Günü’ dolayısıyla bir yazılı açıklama yaptı. Baebock açıklamasında Rusya’ya Ukrayna’ya mayın yerleştirmeyi bırakmasına yönelik çağrıda bulundu.

Açıklamasında, anti-personel mayınların korkunç silahlar olduğunu belirten Baerbock, "Rusya'yı da Ukrayna'daki tarım arazilerinde pervasızca gerçekleştirdiği büyük ölçekli mayın yerleştirme faaliyetlerini durdurmaya çağırıyorum. Bu, sadece çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine neden olmakla kalmıyor, çok sayıda çiftçinin tarlalarını ekip biçmesini ve ürünlerini hasat etmesini de engelliyor" ifadelerini kullandı.

Almanya Dışişleri Bakanı, Rusya'nın bu şekilde dünya pazarındaki gıda arzını azalttığını ve bu nedenle dünyadaki açlığı daha da artırdığını savundu.

Geri Dön 05 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN