Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Mart 2024 Salı

"Rusya’daki seçimler, Putin’in gaddarlığını gösterdi"

Rusya'daki seçim sonuçlarını 'seçimsiz seçim' olarak değerlendiren Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, seçimin hem Rus halkına hem BM anlaşmasına karşı 'gaddarlık' olduğunu söyledi.

Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock, Avrupa Birliği'nin (AB), Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in destekçilerine yeni yaptırımlar getirmeye hazırlandığını açıkladı. Baerbock, Rusya'daki seçimleri eleştirerek bunları "seçimsiz seçim" olarak tanımladı ve bu seçimlerin hem Putin'in kendi halkına hem de Birleşmiş Milletler Antlaşmasına karşı yapılan bir gaddarlık olduğunu vurguladı.

Ayrıca, bu sözde seçimlerin Ukrayna, Moldova ve Gürcistan'ın bazı bölgelerinde yapılmasının uluslararası hukuka aykırı olduğunu belirtti. Baerbock, bu hafta sonu birçok Rus vatandaşının Putin ile aynı görüşte olmadıklarını açıkça gösterdiğini, askerler eşliğinde bile olsa seçim merkezlerine gidilmesinin saygın bir hareket olduğunu ifade etti.

Alman Hükûmet Sözcüsü Christiane Hoffmann, Putin'in seçim zaferinin meşru olmadığını, Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un bu nedenle Putin'i tebrik etmeyeceğini belirtti. Hoffmann, "Bu demokratik bir seçim değildi. Rusya artık bir diktatörlüktür ve Vladimir Putin'in otoriter yönetimi altındadır" dedi. Benzer şekilde, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de Putin'i tebrik etmeyeceğini açıkladı.

Rusya seçim komisyonunun verilerine göre, Putin 15-17 Mart tarihlerinde yapılan devlet başkanlığı seçimlerinde oyların %88'ini alarak görevini altı yıl daha sürdürmeye hak kazandı. Rakipsiz bir şekilde seçimi kazanması beklenen Putin'in, tanınmış siyasi rakiplerinin çoğu ya öldürülmüş, tutuklanmış veya sürgünde yaşamak zorunda kalmıştır.

Geri Dön 19 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN