Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Eylül 2023 Cumartesi

"Rusya, Türkiye'deki Suriyelileri Almanya'ya yolluyor"

Almanya'nın Thüringen eyaletinin SPD'li İçişleri Bakanı Georg Maier, göçmen krizinin ardında Rusya'nın bulunduğunu iddia etti.

Maier, Rusya ve Belarus'un sistematik olarak sığınmacıları bir baskı aracı olarak kullandığını ve Avrupa Birliği'nin doğu sınırlarının daha iyi korunması gerektiğini belirtti. Thüringen İçişleri Bakanı, Türkiye'den Suriyeli sığınmacıların organize bir şekilde uçakla Rusya'ya götürüldüğünü ve buradan Belarus ve Polonya üzerinden Almanya'ya yönlendirildiğini iddia etti.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, bu yılın ilk 6 ayında 162 bin sığınma talebi aldıklarını ve Ukrayna'dan gelen 1 milyonun üzerinde mülteci bulunduğunu belirterek Almanya'nın kapasitesinin sınırına ulaştığını vurguladı.

"Yarı zamanlı bir İçişleri Bakanımız var"

Öte yandan, Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser'in göç politikası, başta Birlik partileri olmak üzere muhalefet tarafından sert bir şekilde eleştiriliyor. Jens Spahn, kreşlerin, okulların, konut piyasasının ve sağlık hizmetlerinin kapasite sınırına ulaştığını ve daha fazla yükü kaldıramayacaklarını dile getirdi. Spahn, daha güvenli menşe ülkeleri, hızlı geri dönüş prosedürleri, sınır dışı etmeler, sınır kontrolleri ve nakit yerine ayni yardımlar gibi çözüm önerileri sundu. Spahn Faeser'i hedef alan sözlerinde şöyle konuştu:

Bakan, nasıl bu kadar sakin oturabiliyorsunuz şaşırıyorum. Şu anda yarı zamanlı bir İçişleri Bakanımız var! Cumartesi günü Baunatal'de Şansölye ile birlikte bir seçim kampanyası etkinliğindeydiniz. Keşke göç anlaşması hakkında konuşmak için Tunus'ta olsaydınız. Keşke Brüksel'de olsaydınız...

"Gerçek olmayan şeyleri söylemeyi bırakın"

İçişleri Bakanı Faeser ise Spahn'ı halkı kutuplaştırmakla suçlayarak eleştirilere yanıt verdi. Faeser, "Siyasi iklimi alevlendirmezseniz çok minnettar olurum. Buraya hiçbir şey yapmadığımız ve seçim kampanya yapmayı tercih ettiğim gibi şeylerle geliyorsunuz! Bunların hiçbiri doğru değil! Gerçek olmayan şeyleri söylemeyi bırakın!" dedi.

Geri Dön 23 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN