Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Nisan 2023 Pazartesi

Rusya, 20 Alman diplomatı sınır dışı edecek

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Rusya'da bulunan 20 Alman diplomatın sınır dışı edileceğini bildirdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, bir televizyon programında yaptığı açıklamada, Almanya’daki Rus diplomatik temsilcilerinin sınır dışı edilmesinin ardından bir misilleme olarak Rusya’daki 20 kadar Alman diplomatın sınır dışı edileceğini duyurdu. 

RND'de yer alan habere göre; Zaharova, Berlin yönetimini Rus- Alman ilişkilerine zarar vermek ve düşmanca bir tutum takınmak ile suçladı. Tam olarak kaç diplomatın sınır dışı edileceği ise bilinmiyor. 

Geçen haftalarda Almanya Dışişleri Bakanlığı, Alman hükûmetinin Rusya ile iki ülkenin diplomatik temsilcilikleri konusunda görüştüğünü açıklamıştı. Bu görüşmelerin amacının, Almanya’daki Rus istihbaratını azaltmak olduğu söylenmişti. Sözcü Zaharova ise bu konunun gizli bir şekilde ele alınacağının söylenmesine rağmen, Alman tarafının görüşmeyi basına sızdırdığını vurguladı.

Alman Federal Dışişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nün açıklamasını not ettiklerini söylemekle yetindi. 

Savaşın başlamasından bu yana, Rusya ve Almanya arasında diplomatik temsilciler üzerinden birçok gerginlik yaşandı. Nisan 2022’nin başında, Almanya’da casus olarak çalıştıkları gerekçesi ile 40 Rus diplomat sınır dışı edilmişti. Bunun ardından Rusya ,40 Alman diplomatı 'istenmeyen kişi' ilan etmiş ve sınır dışı edileceklerini duyurmuştu. Şu anda temsilciliklerdeki çalışan sayısı oldukça azalmış hâlde. 

Geri Dön 24 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN