Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Ocak 2023 Salı

Ruj satışları patladı: İşte sebebi...

Almanya'da enflasyon sebebiyle her şey pahalanıp tüketim kısıtlanırken ruj satışları arttı. Ekonomistler için bu durum şaşırtıcı değil. Uzmanlar kriz dönemlerinde 'ruj etkisinin' ortaya çıktığını belirtiyor.

Ruj satışları patladı: İşte sebebi...

Kozmetik sektörü için iyi bir durum olsa da gerçekte ruj satışlarının patlaması ekonomik kriz sinyali. Kriz dönemlerinde insanlar yüksek bütçeli satım alımlar yerine bütçelerinin zorlanmadığı günlük hayattaki harcamalarla kendilerini şımartıyor. Bu tarz harcamalar için kadınlar ruj, erkekler ise parfüm almayı tercih ediyor. Bu durum, ekonomide “Ruj Etkisi” veya “Ruj endeksi” olarak adlandırılıyor.

Focus'un aktardığına göre; Alman pazar araştırma enstitüsü "Growth for Knowledge" (GfK) verilerine göre, 2021'de 6 milyon, 2022'de ise 8 milyon kişi en az bir ruj satın aldı. 

Ruj satışları, ekonominin zayıflamaya başladığı 2021'den beri artarak devam ediyor. GfK, marka rujların satışının son 12 ayda yüzde 48'den fazla arttığını fakat sıradan perakende markaların yüzde 32 arttığını bildirdi. Ruj satışları, 11 Eylül 2001'deki terör saldırısı sonrasında ve 2008 finans krizinde de ciddi artış göstermişti.

Geri Dön 17 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN