Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Temmuz 2023 Çarşamba

RKI, Almanya’nın ‘pandemi karnesini’ paylaştı

Robert Koch Enstitüsü (RKI), Almanya'nın korona salgınıyla mücadele karnesini paylaştı. Rapora göre, sağlık sistemi kısıtlamalar nedeniyle ağır bir yük altına girdi.

Robert Koch Enstitüsü tarafından yapılan StopptCOVID isimli bir araştırmaya göre, maske zorunluluğu, temas kısıtlamaları ve okulların kapatılması gibi önlemler, Almanya'da salgının yayılma hızını yavaşlatarak, sağlık sisteminin ağır bir yük altına girmesine engel oldu.

Araştırmaya göre, temas kısıtlamaları, sosyal mesafe ve hijyen kuralları gibi farklı alanlarda uygulanan tedbirler, salgının yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı oldu. Buna ek olarak, ülke genelinde, enfeksiyon sayısının, yeni kurallar yürürlüğe girmeden önce düştüğü gözlemlendi. Halkın büyük bir çoğunluğunun, temas kısıtlamaları gibi tedbirleri gönüllü olarak uyguladığı ortaya çıktı.

Çocuklar üzerinde olumsuz etki

Bilim insanları okulların kapatılması konusunda ise çekimser. Raporda, söz konusu kararın, koronanın yayılma hızını yavaşlattığı belirtilse de, çocuklar üzerinde çok sayıda olumsuz etki bıraktığının da altı çizildi.

Almanya genelinde, aşılama oranlarının yüksek olması sebebiyle ise enfekte sayısının azaldığına, yaşlı ve kronik hastalıkları olan bireylerin daha fazla korunabildiğine dikkat çekildi.

Araştırmayı yürüten uzmanlar, raporda, gelecek yıllarda oluşabilecek salgınlar için ders çıkarılması gerektiğini, toplum psikolojisinin kısıtlamalar nedeniyle zarar görebileceğini savundu.

Geri Dön 26 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN