Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2024 Çarşamba

Rheinmetall, elektrikli araba şarjı işine de el attı

Silah üreticisi Rheinmetall, elektrikli arabalarda yaşanan şarj sıkıntısına çözüm için 'kaldırımdan şarj edilebilen' yeni bir sistem geliştirdi.

Rheinmetall, elektrikli araba şarjı işine de el attı

Almanya'nın en büyük savunma şirketi Rheinmetall, elektrikli araç sürücülerinin yaşadığı şarj istasyonu sıkıntısına çözüm olarak kaldırımdan doğrudan şarj edilebilen bir sistem geliştirdi. Bu sistem, Nisan ayından bu yana Kuzey Ren-Vestfalya'daki Köln ve Düren şehirlerinde deneme aşamasında ve diğer şehirlerin de bu sistemi benimsemesi planlanıyor. Sürücüler, elektrikli araçlarını caddeye park edip, kaldırım kenarındaki prize şarj kablolarını takarak araçlarını şarj edebiliyorlar. Rheinmetall Sözcüsü, bu uygulamanın yakında Rheinland ve Ruhr bölgesindeki diğer şehirlerde de başlayacağını belirtti.

Rheinmetall Bölüm Sorumlusu Christoph Müller, şarj altyapısının herkesin kullanımına kolay ve güvenilir bir şekilde sunulması gerektiğini, sokak manzarasıyla uyumlu şarj prizlerinin elektrikli mobilite alanındaki büyük bir sorunu çözdüğünü ifade etti. Geleneksel şarj istasyonlarına kıyasla, bu modelin 22 kilovat ile şarj işlemi sağladığı ve kaldırımlara kolayca monte edilebildiği belirtildi. Rheinmetall, teknolojinin güvenliğini savunma sanayindeki tecrübesiyle garanti ediyor. Şarj prizleri, yağmur suyuna ve yol kirliliğine karşı korunaklı olup, sadece araç sahibinin şarj kartı veya uygulamasıyla açılabiliyor. Ayrıca, prizler kışın donmaması için ısıtılıyor.

Bu yenilikçi şarj modülünün maliyeti henüz net olmamakla birlikte, uzun vadede fiyatların düşmesi bekleniyor. Rheinmetall, geçen mali yılda rekor rakamlara ulaşırken, CEO Armin Papperger, güvenlik politikasında yeni bir dönemin başladığını ve şirketin satışlarının ve kârının artmaya devam etmesini beklediğini ifade etti. Rheinmetall hisseleri son bir yılda neredeyse yüzde 80 artış gösterdi. Almanya, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından Bundeswehr'in modernizasyonu için 100 milyar avroluk özel savunma fonu oluşturdu. Papperger, zorunlu askerliği desteklediklerini de açıkladı.

Geri Dön 08 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN