Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Nisan 2024 Salı

Rezervasyon yaptırıp gelmeyen müşterilere ceza dönemi

Almanya'da bazı restoranlar, rezervasyon yaptırıp gelmeyen müşterilerine 'ceza' kesmeye başladı.

Almanya'da restoran işletmecileri, rezerve edilmiş masaların müşteriler tarafından kullanılmamasından dolayı ekonomik kayıplar yaşıyor. Bu soruna çözüm olarak giderek daha fazla restoran, gelmeyen müşterilere 'rezervasyon cezası' uygulamaya başladı.

Alman Oteller ve Restoranlar Birliği (DEHOGA), son dönemlerde rezervasyon yapıldığı hâlde müşterilerin gelmemesi veya çok kısa süre kala iptal etmelerinin arttığını belirtti. DEHOGA Sözcüsü, rezervasyon yaptırıp gelmeyen müşterilerin, restoranlar için oluşturduğu mali ve organizasyonel kayıpların farkında olmadıklarını ifade etti. Özellikle az sayıda masa sunan, yüksek kaliteli ve maliyetli menüler sunan restoranlar için bu durum daha büyük bir sorun teşkil ediyor. Çoğu zaman, boş kalan masaların başka müşterilere verilmesi mümkün olmuyor.

Almanya'da bazı restoranlar, 10 yıldan fazla bir süredir rezervasyona gelmeme durumunda ücret alma uygulamasını sürdürüyor. Uzmanlar, restoranlara rezervasyon süresinin 15 ila 20 dakika aşmamasını veya müşterinin gecikmesi durumunda rezervasyon sahibinin aranmasını tavsiye ediyor.

Geri Dön 23 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN