Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Ocak 2024 Cumartesi

Restoranlarda KDV yükseldi: İflas dalgası endişesi

Almanya'da korona döneminde getirilen restoran ve kafelerdeki KDV indirimi, 1 Ocak itibarıyla son buldu. İşletmeciler, bu kararın iflas dalgasını tetikleyeceği görüşünde.

Almanya'da koronavirüs salgını döneminde restoran ve kafelerdeki KDV oranı, salgının etkilerini azaltmak amacıyla yüzde 7'ye düşürülmüştü. Bu oran, 1 Ocak 2024 itibarıyla yeniden yüzde 19'a yükseltildi. Alman Otelciler ve Restoran İşletmeleri Birliği (DEHOGA), bu kararın, gastronomi sektörünü önemli ölçüde etkileyeceğini ve iflaslara yol açabileceğini açıkladı. DEHOGA, her sekiz restorandan birinin iflas tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu tahmin ediyor.

Bavyera DEHOGA ise, özellikle kırsal kesimdeki işletmelerin bu artıştan daha fazla etkileneceğini bildirdi. DEHOGA verilerine göre; KDV indiriminin sona ermesi ile, yaklaşık 12 bin otelin kapanma riski bulunuyor.

Ek olarak, yapılan bir ankete göre, Almanların yüzde 65'i KDV'deki artıştan sonra restoranlara daha az gitmeyi düşünüyor. DEHOGA, bu durumun da iflas dalgalarını tetikleyebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Geri Dön 06 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN