Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2024 Cuma

Rapor: Güvenlik birimlerinde yüzlerce aşırı sağcı var

Almanya'da güvenlik birimlerinde çalışan 364 aşırı sağcının demokratik düzeni ihlâl ettiğine dair somut kanıtlar tespit edildi.

Rapor: Güvenlik birimlerinde yüzlerce aşırı sağcı var

İçişleri Bakanlığı, aşırı sağcıları tanımak ve mücadele etmek amacıyla üçüncü durum raporunu yayımladı. 1 Temmuz 2021 - 31 Aralık 2022 tarihlerini kapsayan raporda, 739 kişinin aşırı sağcı olarak araştırıldığı ve 364'ünün demokratik düzene karşı suç işlediği belirlendi. Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, bu kişilerin 384 bin çalışan içinde azınlık olduğunu belirtti.

Faeser, aşırılık yanlılarının güvenlik birimlerinde yeri olmadığını vurgulayarak, "Özgürlük ve demokrasiyi savunan çalışanların itibarı zedelenmemelidir. Güvenlik makamlarının bütünlüğü korunmalıdır" dedi. Faeser, raporun aşırı sağcı örgütlerle bağlantıları ortaya koyduğunu ve gerekli önlemlerin alındığını ifade etti.

Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Thomas Haldenwang ise, raporun güvenlik makamlarının şüpheli aşırılık vakalarına karşı aktif ve hızlı şekilde harekete geçtiğini gösterdiğini belirtti. Haldenwang, "Aşırılık konusunda artan farkındalık, ihbarların ve şüpheli vakaların yetkililerce ele alınmasını artırdı," dedi.

Geri Dön 05 Temmuz 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN