Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Mart 2023 Perşembe

Rapor açıklandı: Alman ordusunun durumu hiç iyi değil

Almanya'da Silahlı Kuvvetlerden Sorumlu Parlamento Komiseri Eva Högl’ün yayınladığı rapor Alman ordusunun içler acısı durumunu gözler önüne serdi. Högl, "100 milyar avrodan tek bir sent bile askerlere ulaşmadı" dedi.

Federal Meclis Savunma Sorumlusu Eva Högl, ‘2022 Savunma Raporu’ ile ilgili açıklamalarda bulundu. Raporda, hükûmeti, Kiev'e silah sevkiyatı yaptıktan sonra ordunun stoklarını yenilemekte yavaş davranmakla suçlayan Hoegl, "Bundeswehr zaten her şeyin çok azına sahipti ve (Rusya'nın) 24 Şubat 2022'deki işgalinden bu yana daha da azına sahip" dedi.

"100 milyar avrodan tek bir sent bile askerlere ulaşmadı"

Högl, Alman Ordusu’nun gerekli askeri teçhizat ve silahlardan yoksun olduğunu belirtti. Acilen bir şeyler yapılmadığı taktirde, silahlı kuvvetlerin kendisini savunacak durumda olmayacağı söyleyen Högl, altyapının güncellenmesi için gereken yatırım miktarını toplam 50 milyar avro olarak açıkladı. Högl, Başbakan Olaf Scholz’un ilan ettiği, ‘varlık fonu’ndan ordu için ayrılan 100 milyar avroluk bütçeye ilişkin olarak ise, “100 milyar avrodan maalesef tek bir sent bile geçen yıl askerlere ulaşmadı” ifadelerini kullandı.

“Her şey eksik”

NTV yayınında konuşan Högl, “Bundeswehr'de her şey eksik, vücut üzerinde olan kişisel donanımdan, gece görüş cihazlarına, radyo ekipmanlarına kadar her şey eksik. Askerlerimiz her gün bu eksikliklerle mücadele ediyor. Bu da, eğitim ve tatbikatı engelliyor” dedi.

SPD’li Högl, “Birçok kışlada temiz tuvalet, duş hatta internet bağlantısı bile yok” dedi.

Geri Dön 16 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN