Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Ocak 2024 Salı

Randevu için 2,5 ay bekleyeceğiz

Yasal sağlık sigortası olan yaklaşık 70 milyon Alman, bu yıl hekim randevusu için daha uzun süre bekleyecek. Bu süre 2,5 aya kadar uzayabilir.

Randevu için 2,5 ay bekleyeceğiz

Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Doktorları Birliği (KVV) Başkanı Andreas Gassen, Bild gazetesine verdiği demeçte, bekleme sürelerinin 2,5 aya kadar uzayabileceğini söyledi. Gassen, "2024 uzun beklemelerin yılı olacak. Şu anda iki hastadan biri hemen randevu alıyor, yalnızca birkaçı uzman randevusu için 3 veya daha fazla hafta bekliyor. Ancak hiçbir şey değişmezse, hızla İsveç gibi olma yönünde ilerliyoruz. Orada uzman randevuları için 72 güne kadar bekliyorsunuz." dedi.

KVV Başkanı, artan personel yetersizliği ve muayenehanelerdeki mali kaynak sıkıntısına dikkat çekti.

"Lauterbach sözünü tutmuyor"

"Lauterbach bazı şeyleri engellemeye devam ederse, 2024 çok zor bir yıl olacak. Bize, aile hekimlerine gelecek yıldan itibaren tüm hizmetleri için ödeme yapılacağı konusunda bağlayıcı bir söz verdi. Ama belli ki sözünü tutmuyor" diyen Gassen, personel ve mali sorunlar nedeniyle gelecekte muayenelerin muhtemelen sadece 4 gün açık olacağını söyledi.

Geri Dön 02 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN