Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Şubat 2024 Çarşamba

Protestan kilisesinden de ‘AfD’ye oy vermeyin’ çağrısı

Almanya'daki Protestan Kilisesi'nin (EKD) Konsey Başkanı Kirsten Fehrs, Katolik piskoposların AfD'ye oy verilmemesi yönündeki çağrılarına destek verdi.

Fehrs, aşırı sağcı görüşlerin toplumun temel değerlerini tehdit ettiğini ve kiliselerin bu konuda net bir tutum alması gerektiğini vurguladı. Etnik ve milliyetçi duygular ile insanlık dışı yaklaşımların hıristiyanlık ilkeleriyle uyumsuz olduğunu ifade eden Fehrs, AfD dahil olmak üzere aşırı sağcı partilere oy verilmemesi konusunda uyarıda bulundu. Ayrıca, aşırı sağa yönelen bireylerle diyalog kurulması gerektiğini belirterek, bu kişilerin motivasyonlarının anlaşılmasının önemine dikkat çekti.

Bu açıklama, 9 Haziran'da yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimleri ve eylül ayında Brandenburg, Saksonya ve Thüringen eyaletlerinde gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde geldi. Anket sonuçlarına göre, AfD'nin ilk kez bir eyalette en güçlü parti olma ihtimali bulunuyor.

Geri Dön 28 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN