Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2023 Perşembe

Prof. Dr. Bandelow: İnsanlar genellikle bencil

Göttingen Üniversitesi'nden korku araştırmacısı Prof. Dr. Borwin Bandelow, insan doğasının genellikle bencil olduğunu söyledi.

Almanya'nın Göttingen Üniversitesi'nden ünlü korku araştırmacısı ve psikiyatrist Prof. Dr. Borwin Bandelow, Bild gazetesine verdiği demeçte insanların anketlerdeki cevaplarında görülen çelişkilere dikkat çekti.

Prof. Dr. Bandelow, insanların cevaplarında görülen çelişkilerin, düşünce ve duygularıyla ilgili olduğunu belirtti. Beynimizdeki mantıklı bölgelerin geleceği tahmin edebilme, tehlikeleri değerlendirme, plan yapma ve önlem alma yetenekleri olduğunu söylerken, korku bölgemizin ise anında tepki verdiğini söyledi. Bu nedenle, süpermarket fiyatlarındaki ani yükselmeler, işsizlik durumu, Ukrayna savaşı gibi konular acil tehditler şeklinde algılanabiliyor ve insanlarda şiddetli bir korku oluşturabiliyor.

Bandelow, iklim felaketinin gerçekten yakın olup olmadığına dair birçok insanın şüpheleri olduğunu belirtti. Yaz ortasında İspanya'da yaşanan kuraklık veya kuzey İtalya ve Slovenya'daki yağmur fırtınalarının gerçekten iklim değişikliğine mi yoksa uzun süredir yaşanan sıradan hava olaylarına mı bağlı olduğu konusunda insanların emin olmadığını ifade etti.

"İnsanlar genellikle bencil"

Profesör Bandelow aynı zamanda, insanların genellikle bencil olduğunu ve öncelikle kendi çıkarlarını düşündüğünü söyledi. Rüzgar türbinlerini prensip olarak desteklemelerine rağmen, bunların kendi evlerinin yakınında olmasını istemediklerini belirtti. İklim için çaba sarfetmek adına daha az araba kullanmayı kabul edebilecekleri gibi, yakıt fiyatlarının yükseltilmesine karşı çıktıklarını da ifade etti.

Geri Dön 10 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN