Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Ekim 2023 Perşembe

Polonya'ya 'benzin' turizmi

Brandenburg eyaletinde yaşayan bazı insanlar, Polonya'da daha ucuz benzin ve dizel yakıt fiyatları nedeniyle araçlarını Polonya'ya götürüp depolarını dolduruyorlar.

İki ülke arasındaki fiyat farkı bazen 60 kuruşa kadar çıkıyor. Benzin İstasyonları Birliği Sözcüsü, bu farkın akaryakıt turizminin ortaya çıkmasına yol açtığını belirtti.

Polonya'daki petrol şirketi Orlen, yakın zamanda akaryakıt fiyatlarını düşürmeye başladı. Şu an benzin ve dizel yakıtın ortalama litre fiyatı 5,99 zloti yani yaklaşık 1,30 avro. Bu, Almanya'daki fiyatlardan önemli ölçüde daha düşük.

Polonya'da parlamento seçimleri yaklaşırken, muhalefet, Orlen'in düşük benzin fiyatlarını yapay olarak düşürerek, hükümetin seçim kampanyasına destek verdiğini iddia etti. Polonya hükümeti, Orlen'in yüzde 27,5 hissesine sahiptir ve şirketin CEO'su Daniel Obajtek, iktidardaki PiS partisinin bir üyesidir. Orlen, ülkedeki fiyatları belirleyen yüzde 65 ila 70 pazar payına sahiptir.

Geri Dön 05 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN