Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Eylül 2023 Çarşamba

Polis uyardı: Trenlerdeki prizlere dikkat!

Almanya'da son aylarda trenlerde bulunan prizlerin manipüle edilmesi sonucu elektrik çarpması nedeniyle yolcular yaralanmaya başladı. 

Polis uyardı: Trenlerdeki prizlere dikkat!

Federal polis, bu tehlikeli duruma karşı uyarıda bulundu. Son örnek, Aachen'den Dresden'e seyahat eden bir Flixtrain treninde yaşandı. 63 yaşındaki bir kadın, trendeki bir şarj kablosunu prize takmaya çalışırken ani bir elektrik çarpması yaşadı. Polis, prizdeki iki metal pimin çıkarıldığını tespit etti. Kadının yaralanmasıyla ilgili 'fiziksel zarar' ve 'yaralama' suçlamalarıyla soruşturma başlatıldı.

Aynı şekilde, bir kadın Berlin'den Hamburg'a giden bir Flixtrain ile seyahat ederken prize uzandığında ciddi bir elektrik şoku aldı. Polis, prizde tehlikeli bir şekilde akım ileten bir metal iğne buldu.

Benzer bir olay, Freiburg im Breisgau ile Weil am Rhein arasındaki tren yolculuğunda yaşandı. Bir tren kondüktörü, bir sokette metal bir pim buldu. Bu durum trenin geçici olarak durmasına neden oldu, ancak kimse yaralanmadı.

Flixtrain Sözcüsü, yolcu güvenliğinin her zaman en yüksek öncelikleri olduğunu belirtti ve trenlerdeki prizlerin düzenli olarak kontrol edildiğini ifade etti. Bu tür düzensizlikleri fark eden yolcuları tren personeline bildirmeleri konusunda uyardı.

Bu tür sabotajların kimin veya kimlerin tarafından ve ne amaçla gerçekleştirildiği henüz bilinmiyor.

Geri Dön 06 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN