Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2023 Pazartesi

Polis, ‘Son Nesil’ in telefon konuşmalarını dinledi

Bavyera Soruşturma Makamları, Münih Savcılığının talebi üzerine, Son Nesil aktivistleri ve gazeteciler arasındaki çok sayıda telefon görüşmesini dinledi. Polisin, grubun sabit hattının yanı sıra grup üyelerinin kişisel konuşmalarını da dinlediği iddia edildi.

Savcılık, aktivistlerin suç örgütü kurma şüphesi nedeniyle telefonların dinlenmesi talebinde bulunduğunu açıkladı. 

Tagesschau’nun haberine göre, ilk olarak Son Nesil grubunun resmi numarası olan Berlin alan kodlu bir sabit hat dinlenmeye başlandı. Bu hattan gazetecilerle yapılan konuşmalar, Ekim 2022’den bu yana, Bavyera Polisi tarafından fark edilmeden dinlendi. Konuşmaların içeriğinin, neredeyse tamamen gazeteci veya öğrencilerin röportaj ve basın açıklaması taleplerinden oluştuğu belirtildi. Dinlemeler, buna rağmen devam etti. 

‘Son Nesil’ öfkelendi

‘Son Nesil’ grubunun Carla Hinrichs, özel telefon görüşmelerinin de duyulup kaydedilmesini ‘rahatsız edici’ olarak niteledi. Kendisinin de dinlemelerden etkilenmiş olabileceği düşünülen aktivist Imke Bludszuweit, ‘Barışçıl protestoları bastırmak için kullanılan araçlar saçma ve korkutucu’ açıklamasında bulundu. 

Geri Dön 26 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN