Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2023 Cumartesi

Polis Sendikası göç dalgasına karşı uyardı

Saksonya ve Brandenburg İçişleri Bakanlıkları ile Polis Sendikası, sonbaharda beklenen göç dalgasına karşı uyarıda bulundu.

Ortak basın açıklamasında, hızlı bir şekilde sabit sınır kontrollerinin başlatılması talep edildi. Polis Sendikası Başkanı Jochen Kopelke, Bild gazetesine verdiği demeçte, "Sınırımızda çok fazla acı ve ölüm bekliyoruz! Durum dramatik!" şeklinde konuştu. Temmuz ayının ilk haftasında sadece Polonya ve Çek sınırından Almanya'ya 2 bin 300'e yakın kayıtdışı göçmenin girdiği bildirildi.

Saksonya İçişleri Bakanı Armin Schuster, krizin kasım ayının sonuna kadar tırmanacağını öne sürerek Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser'i göreve çağırdı. Schuster, geçtiğimiz yıl Bavyera Avusturya sınırında uygulanan güvenlik kontrolleri sonucunda 15 bine yakın kişinin sınır dışı edildiğini hatırlatarak, "Kontrolleri hayata geçirirsek kayıtdışı göçmen sayısı en az yüzde 40 azalır." dedi.

Brandenburg İçişleri Bakanı Michael Stübgen de insan kaçakçılığına işaret ederek, durumun 2016 yılındaki mülteci krizinden çok daha ciddi olduğunu belirtti ve "Brandenburg'daki kayıtdışı göçmen sayısı haziran ayında 10 binin üzerine çıktı. İnsan kaçakçılarının kamyonları küçülürken, taşıdıkları mülteci sayısı artıyor. Felakete sürükleniyoruz." ifadesini kullandı.

Geri Dön 29 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN