Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Mayıs 2023 Pazartesi

Polis şefinden iklim aktivistlerini durdurma önerisi: Gözaltı süresi beş güne çıkarılsın

Berlin Polis Şefi Barbara Slowik Last Generation olarak bilinen grup başta olmak üzere iklim aktivistlerinin artan eylemlerinin önüne geçmek için günlük gözaltı süresinin 5 güne çıkarılmasını önerisini sundu.

Almanya’da 'Last Generation' olarak bilinen grup başta olmak üzere, iklim aktivistlerinin düzenlediği eylem sayılarında artış yaşandı. Aktivistlerin  şehirlerdeki çeşitli noktaları siyaha boyamak ve yolları bloke ederek trafiğe kapatmak gibi eylemlerinin önüne geçilmesi için, Berlin Polis Şefi Barbara Slowik’ten tartışılaşacak bir öneri geldi. 

RBB’nin haberine göre; Slowik konuya dair açıklamasında, 2 günlük gözaltı süresinin 5 güne çıkması ile belli gruplar tarafından tekrarlanan suçların engellenebileceğini, çünkü eylemci sayısının azalacağını söyledi. Slowik aynı zamanda Last Generation grubu ile bir araya gelerek iyi bir görüşme sürdürdüklerini ancak grubun motivasyonunu ve amaçlarını asla anlamadığını vurguladı.

Polis şiddeti gündemde

Geçtiğimiz hafta Belin'de Last Generation grubu tarafından gerçekleştirilen oturma eyleminde, bir göstericinin gözaltına alınma şekli gündeme oturmuştu. Gözaltına alındığı sırada çığlıklar atan eylemcinin kolunun büküldüğü görülen video, internette çokça paylaşılmış ve eleştirilmişti. Bunun üzerine Berlin Polisi videonun soruşturulacağını Twitter üzerinden duyurmuştu.

Geri Dön 01 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN