Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Nisan 2024 Pazartesi

Polis 'Gazze'ye destek' kampını boşalttı

Berlin'de, Filistin'e destek vermek amacıyla kurulan "Gazze'ye destek" kampı, polis tarafından yasaklanarak boşaltıldı.

Polis 'Gazze'ye destek' kampını boşalttı

Federal Meclis ile Başbakanlık arasındaki alanda öğle saatlerinde gerçekleşen olayda, polis kampın tahliye edilmesini duyurdu. Göstericilerin karşı çıkması üzerine yaşanan arbedede polisin zaman zaman şiddet kullandığı gözlendi. Polis, çadırları toplayarak kampı dağıttı.

Göstericiler, polisin müdahalesi sırasında "Utanın, utanın" ve "Almanya finanse ediyor, İsrail bombalıyor" şeklinde sloganlar attı. Polis, kimlik tespiti amacıyla Yasemin Acar ve Cansu Kalender isimli iki göstericiyi kısa süreliğine gözaltına aldı. Acar, serbest bırakıldıktan sonra kolunun ağrıdığını ve hastaneye gideceğini belirtti.

Göstericilerden Yahudi Udi Raz, iki haftadır barışçıl bir şekilde Gazze'de ateşkes ve İsrail'in uluslararası hukuka uyması çağrısında bulunduklarını ifade etti. Raz, güç sahiplerinin kendilerini antisemitist ve aşırıcı olarak suçladığını, Berlin senatosunun kararıyla kampın dağıtılmasını istediğini ve uluslararası hukukun göz ardı edildiğini söyledi. Alman hükûmetinin Uluslararası Adalet Divanında soykırımla suçlandığını belirten Raz, Filistinliler için uluslararası hukukun uygulanmasını, ateşkesin sağlanmasını ve Almanya'nın İsrail'e silah sağlamasının durdurulmasını talep etti.

Raz, ABD'deki üniversitelerde Filistin'e destek için düzenlenen İsrail karşıtı gösterilerde gözaltına alınan öğrencilere de değinerek, bu öğrencilerin kendileri için birer rol model olduğunu ve mücadelelerini desteklediklerini dile getirdi.

Geri Dön 29 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN