Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Şubat 2024 Cuma

Pistorius: Zorunlu askerliği kaldırmak büyük bir hataydı

SPD'li Savunma Bakanı Boris Pistorius, 2011 yılında zorunlu askerlik uygulamasının kaldırılmasını 'bir hata' olarak nitelendirdi.

Almanya'da, 2011 yılında kaldırılan zorunlu askerlik uygulaması yeniden gündemde. SPD'li Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius, güvenlik ve refahın ücretsiz olmadığını belirterek, "zorunlu askerlik veya hizmetin" yeniden düşünülmesi gerektiğini ifade etti. Pistorius, zorunlu askerliğin kaldırılmasının bir hata olduğunu ve toplumun askerlerin önemini yeterince anlamadığını dile getirdi. Ayrıca, Bundeswehr'in toplum içindeki yerinin kaybolmasını eleştirdi ve zorunlu hizmetin bu duruma katkı sağlayabileceğini vurguladı.

Almanya 'yüzde 2' hedefine ulaşacak

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 31 NATO üyesinden 18'inin GSYH'nin yüzde 2'sini savunmaya ayırmasını beklediklerini açıkladı. Almanya, Soğuk Savaş'tan bu yana ilk kez bu hedefe ulaşacak. 2024 yılında savunma bütçesine 73,41 milyar dolar ayıran Almanya, 1990'lardan bu yana ilk kez GSYH'nin yüzde 2'sini savunmaya harcamış olacak. Stoltenberg, Avrupalı müttefiklerin ve Kanada'nın harcamalarını artırmasının önemine değindi ve NATO'nun caydırıcılığını baltalayacak açıklamalardan kaçınılması gerektiğini vurguladı. Caydırıcılığın düşmanların zihninde olduğunu ve hazırlık, bağlılık ve koruma kararlılığı konusunda yanlış hesaplamalara yer bırakılmaması gerektiğini belirtti.

Geri Dön 16 Şubat 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN