Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Aralık 2023 Cumartesi

Pistorius: Silah ihracatı konusunda daha esnek olmalıyız

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, silah ihracatı politikasında daha esnek bir yaklaşım benimsemesi gerektiğini söyledi.

Berlin Güvenlik Konferansı'nda konuşan Pistorius, Almanya'nın stratejik öneme sahip bölgesel güçlerle savunma işbirliğini geliştirmesi gerektiğini vurgulayarak, "Silah ihracatı konusunda daha esnek olmalıyız" dedi. Pistorius, dünyanın her yerinde stratejik ortaklara ihtiyaç duyulduğunu, özellikle kurallara dayalı uluslararası düzeni destekleyen ve bu düzenin yanında duran ülkelerle işbirliği yapmanın önemini ifade etti.

Pistorius, uluslararası güvenlik ortamındaki değişikliklerin Almanya'nın 'katı kısıtlayıcı yaklaşımını' yeniden gözden geçirmesini gerektirdiğini belirterek, sadece Almanya'nın değerlerini tam olarak paylaşan ülkelere silah satışı yapılmasının veya savunma sanayi işbirliği yapılmasının yeterli olmadığını söyledi. Pistorius, değerlerin tamamını paylaşmasa da önemli stratejik ülkelerle işbirliği yapılması gerektiğini belirtti.

Hollanda Savunma Bakanı Kajsa Ollongren de benzer bir çağrıda bulunarak, Avrupalı müttefiklerine Rusya ve diğer tehditlere karşı etkili bir caydırıcılık sağlamak için savunma yatırımlarını artırma çağrısında bulundu. Ollongren, Avrupa'nın silah ve mühimmat üretimini hızlandırması gerektiğini ve Avrupa ülkelerinin savaşları önlemek istiyorlarsa savaşa uygun hale gelmeleri gerektiğini ifade etti. Ollongren, "AB sert güce sahip olmadan yumuşak güç olamaz" diyerek Avrupa'nın savunma kapasitesini artırmanın önemini vurguladı.

Geri Dön 02 Aralık 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN