Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Şubat 2024 Perşembe

Pistorius: Rusya, Avro-Atlantik bölgesindeki en büyük tehdit

Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius, Ukrayna'nın 10 yıldır Rusya'ya karşı kendini savunduğunu ve Rusya'nın Avro-Atlantik bölgesi için büyük bir tehdit oluşturduğunu belirtti.

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Brüksel'de düzenlenen NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı savaşının ve Kırım'ın ilhakının sürdüğünü vurguladı. Pistorius, Ukrayna'nın 10 yıldır Rusya'ya karşı kendini savunduğunu ve Rusya'nın Avro-Atlantik bölgesi için büyük bir tehdit oluşturduğunu belirtti. Ukrayna'ya yapılan acil yardımların yanı sıra, uzun vadeli destek ve özellikle hava savunma yeteneğinin sağlanmasının önemine dikkat çekti. Rusya-Ukrayna Savaşı'nın mühimmatın önemini gösterdiğini aktaran Pistorius, mühimmat üretiminin artırılmasının savaşın seyrini belirleyeceğini ifade etti.

Pistorius, Almanya'da bir mühimmat üretim fabrikasının kurulmasından memnuniyet duyduğunu ve 2024 bütçesinde mühimmat harcamaları için 3,5 milyar avro ayrıldığını açıkladı. Ayrıca, 2024'te Ukrayna'ya sağlanacak top mermisi miktarının 2023'te sağlanandan 3-4 kat fazla olacağını belirtti.

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın NATO üyelerine yönelik tehditlerine ve Avrupa'da nükleer caydırıcılık sistemi kurulması tartışmalarına tepki gösteren Pistorius, bu tür tartışmaların gereksiz olduğunu ve Avrupa'nın kendi sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini vurguladı. Pistorius, Trump'ın nükleer silahlar konusuna değinmediğini ve tartışmanın karmaşıklığına işaret etti.

Geri Dön 15 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN